ZNAJDŹ NAS
POROZMAWIAJMY
FOLLOW US
Studio Projektowe: Fabryka Lilpopa al. Prymasa Tysiąclecia 48a lok. 57 01-244 Warszawa
PROJEKTOWANIE BIUR WARSZAWA | SKORUPSKI STUDIO
studio@skorupski-studio.pl
NA SKRÓTY
Wizja domu będąca interpretacją domu w kształcie „nowoczesnej stodoły”. Minimalistyczna bryła  została jednolicie pokryta deskowaniem zarówno w płaszczyźnie ścian jak i skośnego dachu. Budynek został zaplanowany na planie prostokąta, duże przeszklenia zaproponowano jedynie w strefie salonu i kuchni, otwierając te pomieszczenia na ogród. Na parterze zlokalizowano również gabinet i pomieszczenia gospodarcze. Na piętrze projekt domu przewiduje sypialnie wraz z przylegającymi łazienkami. Nad salonem zaproponowano lokalizację antresoli dostępnej z poziomu piętra, pełniącą funkcję biblioteki. Z bryły budynku wydzielono wolnostojący garaż. Od linii ogrodzenia i furtki do drzwi wejściowych prowadzi pergola. Projekt domu jest skromny i minimalistyczny bez zbędnych ozdobników. Jako materiał zastosowano drewno będące endemicznym materiałem budowlanym podkreślającym związek domu z otaczającą go przyrodą i nawiązującym do tradycji lokalnego budownictwa. W budynku przewidziano ogrzewanie za pomocą pompy ciepła oraz zastosowanie wentylacji mechanicznej z rekuperacją. W budynku zaproponowano zastosowanie stolarki okiennej o podwyższonym współczynniku przenikania cieplnego. Budynek niejako ma wtapiać się w otaczające go drzewa i zlewać poprzez linie wertykalnego rysunku desek elewacyjnych. Budynek ma być postrzegany jako prosty a zarazem elegancki przez pryzmat piękna materiału, z którego został wykonany oraz skromnego niewidocznego detalu architektonicznego, ukrytych rynien i rur spustowych.

Obejrzyj zdjęcia tego wyjątkowego projektu

KLIENT Prywatny ARCHITEKCI Skorupski Studio ROK 2011 STATUS Zakończony POWIERZCHNIA 300 m2
GALERIA ZDJĘĆ
wolnostojący garaż wolnostojący garaż wykończenie deskami elewacyjnymi wykończenie deskami elewacyjnymi widok na projekt domu widok na projekt domu dom w Józefowie dom w Józefowie dom w stylu "nowoczesnej stodoły" dom w stylu "nowoczesnej stodoły"
ZNAJDŹ NAS
POROZMAWIAJMY
FOLLOW US
Studio Projektowe: Fabryka Lilpopa al. Prymasa Tysiąclecia 48a lok. 57 01-244 Warszawa
PROJEKTOWANIE BIUR WARSZAWA | SKORUPSKI STUDIO
studio@skorupski-studio.pl
NA SKRÓTY

DOM W JÓZEFOWIE

Projekt architektoniczny domu w Józefowie

Wizja domu będąca interpretacją domu w kształcie „nowoczesnej stodoły”. Minimalistyczna bryła  została jednolicie pokryta deskowaniem zarówno w płaszczyźnie ścian jak i skośnego dachu. Budynek został zaplanowany na planie prostokąta, duże przeszklenia zaproponowano jedynie w strefie salonu i kuchni, otwierając te pomieszczenia na ogród. Na parterze zlokalizowano również gabinet i pomieszczenia gospodarcze. Na piętrze projekt domu przewiduje sypialnie wraz z przylegającymi łazienkami. Nad salonem zaproponowano lokalizację antresoli dostępnej z poziomu piętra, pełniącą funkcję biblioteki. Z bryły budynku wydzielono wolnostojący garaż. Od linii ogrodzenia i furtki do drzwi wejściowych prowadzi pergola. Projekt domu jest skromny i minimalistyczny bez zbędnych ozdobników. Jako materiał zastosowano drewno będące endemicznym materiałem budowlanym podkreślającym związek domu z otaczającą go przyrodą i nawiązującym do tradycji lokalnego budownictwa. W budynku przewidziano ogrzewanie za pomocą pompy ciepła oraz zastosowanie wentylacji mechanicznej z rekuperacją. W budynku zaproponowano zastosowanie stolarki okiennej o podwyższonym współczynniku przenikania cieplnego. Budynek niejako ma wtapiać się w otaczające go drzewa i zlewać poprzez linie wertykalnego rysunku desek elewacyjnych. Budynek ma być postrzegany jako prosty a zarazem elegancki przez pryzmat piękna materiału, z którego został wykonany oraz skromnego niewidocznego detalu  architektonicznego, ukrytych rynien i rur spustowych.

Obejrzyj zdjęcia tego wyjątkowego projektu

GALERIA ZDJĘĆ
wolnostojący garaż wolnostojący garaż wykończenie deskami elewacyjnymi wykończenie deskami elewacyjnymi widok na projekt domu widok na projekt domu dom w Józefowie dom w Józefowie dom w stylu "nowoczesnej stodoły" dom w stylu "nowoczesnej stodoły" KLIENT Prywatny ARCHITEKCI Skorupski Studio ROK 2011 STATUS Zakończony POWIERZCHNIA 300 m2