Skip to main content
x

Apartament Marina Mokotów

Apartament Marina Mokotów

Wnętrze apartamentu położonego na osiedlu Marina Mokotów zostało zaprojektowane dla małżeństwa z trojgiem dzieci. Mieszkanie pierwotnie miało zamkniętą kuchnię. Wprowadzone zmiany miały na celu poprawę układu funkcjonalnego mieszkania i nadanie mu przestrzenności. Ścianka działowa pomiędzy kuchnią, a salonem została wyburzona, a powstałą przestrzeń wypełnił ażurowy dębowy regał. Dzięki takiemu rozwiązaniu przestrzeń salonu i kuchni została wizualnie powiększona, a obydwa pomieszczenia dostały głębi i zaczęły się przenikać. Centralnym obiektem w kuchni jest okrągły stół z krzesłami Tulip Chair i stołem projektu Ereo Saarinena.

Strefa dzienna utrzymana jest w stonowanej kolorystyce szarości, bieli i elementów dębowych. W salonie zaprojektowano szafkę pod telewizor zintegrowaną z parapetem i obudową grzejnika. W zabudowę panelu za telewizorem, wkomponowano oświetlenie LED dające delikatną poświatę. W sypialni dominującym elementem jest beżowa tapeta w pionowe pasy  dodająca pomieszczeniu przytulności i elegancji. Tapeta stanowi tło dla łóżka ze skórzanym tapicerowanym wezgłowiem.

Do sypialni przylega łazienka o zdecydowanej czarnobiałej kolorystyce, płytki z gresu znajdują się jedynie w miejscach narażonych na bezpośrednie działanie wody. Dopełnieniem kompozycji jest czarna płaszczyzna sufitu, która dematerializuje sufit i powoduje, że pomieszczenie wydaje się znacznie wyższe niż jest w rzeczywistości.

Projekt wnętrz swoim zakresem obejmował również pokoje dla dzieci. Kolor w pokojach dziecięcych został wprowadzony za pomocą naklejek, pościeli i kolorowych dodatków. Ponieważ pokoje dziecięce w naturalny sposób wypełniają się kolorowymi przedmiotami, dlatego założeniem było stworzenie przestrzeni, która jest radosna, a jednocześnie nie męczy i umożliwia skupienie i naukę. Projekt został zrealizowany w ramach kompleksowego zlecenia na projekt i wykonanie „Pod Klucz”.

Obejrzyj galerię zdjęć apartamentu mieszczącego się na Warszawskim Mokotowie