Skip to main content
x

Apartament na Powiślu

Apartament Warszawa Powiśle

Projekt zrealizowany w systemie pod klucz. Motywem przewodnim projektu wnętrz wyjątkowego apartamentu znajdującego się przedwojennej zabytkowej kamienicy na warszawskim jest Powiślu połączenie stylistyki Art Deco i lat 20-ych ubiegłego wieku z loftowym charakterem antresoli.

Nawiązanie do Artdeco – polega na użyciu reprodukcji historycznych grafik i wprowadzeniu ceramicznych płytek z geometrycznym wzorem nawiązującym do epoki. Drobny podział płytek ma również za zadanie optycznie powiększyć przestrzeń kuchni i łazienki.

Elementem współczesnym jest loftowy, lekko industrialny charakter antresoli – do wykonania drabinki i el. zabezpieczających wykorzystano surowe profile stalowe pozostawione w naturalnym kolorze materiału.

Elementy profili stalowych zostały również wykorzystane jako pionowe maskownice szafy i elementy wykańczające regał oddzielający salon od kuchni.

Projekt opiera się na zestawieniu naturalnych materiałów. Podstawowymi materiałami są bielony dąb, czarno-biała terakota, oraz staranie dobrane elementy dekoracyjne. W łazience zastosowano na podłodze płytki gresowe w kolorze szarym, a na ścianach płytki glazurowane białe.

Projekt został zrealizowany kompleksowo w systemie ,,pod klucz'', byliśmy projektantami i generalnym wykonawcą prezentowanego mieszkania.