Skip to main content
x

Apartament Ochota Warszawa

Projekt apartamentu dzielnica Ochota - Warszawa

Miedź jest motywem przewodnim projektu apartamentu położonego w Warszawie na Ochocie. Inwestor chciał w niedużym mieszkaniu o powierzchni 49 m2 stworzyć wnętrze, które będzie nowoczesne, praktyczne i będzie miało elementy z miedzi. Naszym zadaniem była realizacja tego zamierzenia w taki sposób, który spowoduje, że mieszkanie oprze się próbie czasu.

W mieszkaniu udało się zaprojektować wyspę z barkiem w którym zostały wykorzystane płyty z blachy miedzianej zabezpieczonej lakierem przed utlenianiem. W całym mieszkaniu jest zachowana rygorystycznie biało-szara kolorystyka, która ma wydobywać naturalne piękno zastosowanych materiałów: dębowej posadzki, blatu z granitu Kashmire White i wymienionej wcześniej blachy miedzianej.

Ważnym elementem wnętrza są liczne meble i szafy wykonane według projektu wnętrza. Rozwiązanie takie umożliwia maksymalne wykorzystanie przestrzeni mieszkania oraz powoduje, że wszystkie elementy wnętrza kuchnia, drzwi, szafki i nawet szafki nocne doskonale pasują do siebie. Spójność projektu podkreśla kultowa lampa Miror Ball Toma Dixona umieszczona nad stolikiem kawowym w salonie.

Układ mieszkania został zmieniony - zmiany miały na celu zwiększenie ilości szaf i przestrzeni do przechowywania. W łazience zaprojektowano kabinę prysznicową częściowo zabudowaną z odpływem w poziomie posadzki. W celu stworzenia eleganckiego rozwiązania projektowego zastosowano zabudowaną pralkę, która jest wkomponowana w szafce z blatem i nie wprowadza dysharmonii do przestrzeni łazienki. 

Obejrzyj galerię zdjęć tego apartamentu