Skip to main content
x

Apartament Warszawa Centrum

Projekt apartamentu Warszawa Centrum

Projekt wnętrz apartamentu w centrum Warszawy realizuje marzenie o prostej, uporządkowanej minimalistycznej przestrzeni będącej kwintesencją ponadczasowej elegancji. Wnętrze opiera się na zestawieniu czerni i bieli, mającej odzwierciedlenie w doborze materiałów: marmuru Nero Marquina, bieli ścian i frontów mebli, białych jedwabnych zasłon. Na podłodze zaproponowano użycie barwionego dębowego parkietu ułożonego w subtelną jodełkę francuską.

Plan mieszkania umożliwił swobodną aranżację wnętrza i uzyskanie harmonii pomiędzy elementami przestrzeni oraz rozwiązanie ergonomiczne pod względem funkcjonalnym. We wnętrzu zaproponowano umieszczone centralnie sofę i fotele firmy Artflex. W celu uzyskania funkcjonalności i najlepszego zagospodarowania powierzchni zastosowano szereg szaf, schowków i mebli wykonanych według projektu. We wnętrzu nie ma elementów niepotrzebnych - zabudowa meblowa zaprojektowana wokół telewizora skrywa zamkniętą biblioteczkę.

Zaproponowano białą syntetyczną kuchnię z meblami w systemie bezuchwytowym z wizualnie pocienionymi blatami wykonanymi z białego konglomeratu. W kuchni centralnym punktem jest wyspa, która również wspiera monolityczny blat stołu.Salon łączy się ukrytymi drzwiami z gabinetem, będącym sekretnym miejscem pracy, które można wyizolować od salonu przesuwnymi drzwiami.Chcąc podkreślić rangę wnętrza, a zarazem nadać bardziej prostą formę, zaproponowano podniesienie nadproży drzwiowych. Część mieszkania ze strefą prywatną łączy się ze strefą  reprezentacyjną wydzielonym holem.

Wnętrze mieszkania w swoim zamierzeniu przetwarza proste kubiczne formy i nadaje im subtelny współczesny detal przez co w zamierzeniu projektowym staje się szlachetne i ponadczasowe.

Sprawdź zdjęcia z projektu tego wyjątkowego mieszkania