Skip to main content
x

Apartament Warszawa mokotów

Projekt apartamentu w Warszawie - Mokotów

Wnętrze apartamentu znajdującego się na Warszawskim Mokotowie opiera się na zestawieniu prostych form. Założeniem było stworzenie przestrzeni, w której głównymi elementami są meble, lampy i szlachetne materiały wykończeniowe. W planie zaproponowanym przez dewelopera zostały wprowadzone liczne zmiany mające na celu poprawę układu funkcjonalnego wnętrza mieszkania. Przestrzeń apartamentu została otwarta - wyburzono ściany działowe wydzielające przedpokój. 

W projekcie zaproponowano posadzkę z dębu bielonego, które ma być tłem dla symetrycznej kompozycji sof zaaranżowanych osiowo względem telewizora. W celu najlepszego wykorzystania przestrzeni projekt wnętrza obejmował projekt szaf, biblioteczki, kuchni i szafek w łazience. W zaprojektowanym wnętrzu ważnym elementem jest oświetlenie - założeniem projektu był przemyślany dobór opraw oświetleniowych w taki sposób by w wybranych kadrach wnętrza stanowiły element skupiający uwagę i nadawały przestrzeni mieszkania indywidualny charakter.

Zastosowano lampy, które są na wskroś współczesne, rozpoznawalne pod względem wzornictwa a jednocześnie są ponadczasowe i mają szansę przejść do kanonu designu. Kolorystyka mieszkania jest stonowana i nienarzucająca - inwestorom zależało na przestrzeni, która się nie opatrzy i którą będą uzupełniać i akcentować dodatkami. Projekt łazienki nawiązuje kolorystyką do całości mieszkania - zaproponowano użycie gresu z subtelną fakturą nawiązującą do betonu architektonicznego. Nad wanną zastosowano nadruk na szkle z motywem silnika turbośmigłowego - grafika została wybrana wspólnie z inwestorem i nawiązuje do jego zainteresowań.

Ze względu na wymiar tafli szkła rozwiązanie było trudne pod względem technicznym jak i logistycznym - natomiast zabieg projektowy spowodował, że łazienka jest niepowtarzalna.

Obejrzyj galerię zdęć tego projektu