Skip to main content
x

Apartamenty Arabia Saudyjska

Apartamenty Dhahran, Arabia Saudyjska

 

Punktem wyjścia do opracowania projektu budynku mieszkalnego było stworzenie podstawowego powtarzalnego modułu mieszkania z dwoma sypialniami. Zależało nam żeby plan mieszkania dawał możliwość łatwej i efektownej aranżacji. Kluczowym elementem każdego mieszkania jest zacieniony balkon/taras stanowiący strefę izolującą od otoczenia. Taras ma dwuwarstwowy system zacieniania. Pierwszą warstwą są otwieralne panele z aluminium z laserowo wycinanym wzorem. Drugą warstwą są opuszczane żaluzje. Rozwiązanie takie daje możliwość kontroli nad ilością naturalnego światła docierającego do wnętrza mieszkania.

 

Elementem wyróżniającym budynek pod względem architektonicznym mają być półokrągłe trasy i charakterystyczny ażurowy rysunek aluminiowych osłon tarasów. W kontekście urbanistycznym został zaproponowany szeregowy układ jednostek mieszkalnych. Pod blokiem północnym w istniejącym zagłębieniu działki został zlokalizowany parking. Parking przewidziano jako pół otwartą przestrzeń bazującą na istniejących rzędnych terenu.

 

Na poziomie wejścia w przestrzeni wspólnej mieszkańców znajduje się wewnętrzny plac zabaw i siłownia. Dostęp do mieszkań jest zapewniony przez klatki schodowe, które również są osłonięte laserowo wycinanymi aluminiowymi panelami. Od strony ulicy dostępowej zlokalizowano recepcję i główne wejście do zespołu mieszkalnego.