Skip to main content
x

Apartament Warszawa Mokotów

Aranżacja wnętrza apartamentu - Warszawa Mokotów

Założeniem projektu wnętrz położonego w reprezentacyjnym apartamentowcu na Warszawskim Mokotowie było uzyskanie jak największej ilości przestrzeni i przestrzenności z niewielkiej powierzchni 45 m2. W projekcie uwzględniono zmianę układu pomieszczeń, kuchnia została połączona z salonem. Strefę wejścia oddzielono od przestrzeni salonu ażurowym regałem będącym umownym punktem oparcia dla stołu, oraz miejscem na przechowywanie drobiazgów. Ażurowe przedzielenie nadaje przestrzenności wnętrzu i powoduje wizualne rozdzielenie przy zachowaniu fizycznej otwartości przestrzeni. Wnętrze ma stonowaną kolorystykę bazującą na gamie szarości i beżu, przełamaną lakierowanymi na błękitno kolorami frontów kuchennych.

W celu zachowania spójności wnętrza elementy dębowe zastosowane na regale i szafach naturalnie łączą się z dębową deską na podłodze, wprowadzają do wnętrza domowe ciepło. Jest to zarazem praktyczne rozwiązanie, ponieważ dębowa podłoga jest trwała. W niewielkim mieszkaniu bardzo istotnym aspektem jest przechowywanie, stąd w projekcie wnętrza uwzględniono liczne szafy zlokalizowane wzdłuż ścian w przedpokoju i sypialni.

Dużą wagę w projekcie ma łazienka. Zależało nam na połączeniu funkcjonalności i elegancji stąd też pomysł na wkomponowanie w zabudowę szafek przy umywalce - pralki do zabudowy, która staje się zupełnie niewidoczna. Wybrane ściany łazienki wykończono płytkami o rysunku marmuru Calacatta, pozostałe zostały otynkowane -  chcieliśmy aby wnętrze zachowało lekkość i można było je odbierać jako pokój kąpielowy. W przypadku tego projektu również byliśmy odpowiedzialni za wykonie prac wykończeniowych i dostarczenie mebli. 

Sprawdź galerię zdjęć tej aranżacji