Skip to main content
x
Trendy w projektowaniu wnętrz 2018/2019

Architektura wnętrz - trendy 2018/2019

Oglądanie katalogów z gotowymi aranżacjami wnętrz czy też wielogodzinne przeglądanie blogów wnętrzarskich to dla wielu osób rozrywka na długie godziny. Po prostu lubimy inspirować się i zachwycać dobrze urządzonym i ciekawie zaprezentowanym wystrojem. Zapewne większość z czytających odetchnęła właśnie z ulgą- tak, to normalne, wszystko z Wami w porządku :)


Wiadomo nie od dziś, że o gustach się nie dyskutuje, a każdy z nas ma prawo do swojego własnego, osobistego, całkowicie subiektywnego i indywidualnego stylu i upodobań. Nie zmienia to faktu, że lubimy się inspirować tym, co w danym momencie jest... modne. Jakie rozwiązania będą najbardziej popularne w nadchodzących sezonach? 

 

Nadal pastele


Wprowadzają w dobry nastrój, pozwalają się zrelaksować, dają odpocząć zmęczonym oczom. Mowa o dobrze dobranych kolorach ścian, mebli i dodatków. Obecnie nadal króluję pastele, kolory jasne, nienasycone, jedynie przełamywane dodatkami o nieco intensywniejszych barwach. Żeby nie było zbyt łatwo, ostatnio pojawiają się nowe pastelowe kolory, a wraz z nimi nowe, nie zawsze łatwe do zapamiętania nazwy. 

 

Drewno, drewno i jeszcze raz natura

 

trendy 2018/2019

źródło zdjęcia: https://architectureandinteriordesign.wordpress.com/2013/02/28/wood-interior-design/

 


O dużej popularności drewna w aranżacjach wnętrz pisaliśmy już wielokrotnie, ale nie sposób pominąć tego tematu w kontekście trendów na kolejne sezony. Drewniane podłogi, meble (często wykonane samodzielnie), dodatki i ozdoby będą cieszyły się wielkim powodzeniem. Jest to oczywiście związane z modą na rozwiązania ekologiczne i chęć zbliżenia do natury. 

 

Meble i dekoracje vintage 


Jeśli wierzyć zapowiedziom ekspertów w najbliższym czasie wzrośnie moda na płynne przejście z tzw. „ikeowego” stylu (zwanego przez niektórych „uniwersalnym”) do aranżacji w stylu vintage. Wspomniana stylistyka odnosić się ma głównie do mebli, do łask wrócą więc sekretarzyki, komody, tapicerowane krzesła, żeberkowe grzejniki i lampy typu „trójnóg”.  

 

Wall art

 

Wall ART

źródło zdjęcia: http://www.availableideas.com/spice-up-your-walls-the-importance-of-wall-art/


W jaki sposób niewielkim nakładem finansowym nadać wnętrzom indywidualny charakter? Poprzez stworzenie swojej własnej galerii sztuki... ściennej. Coraz większą popularnością cieszy się pomysł pokrycia całej powierzchni ściany ramkami różnego rodzaju, koloru i wielkości. Co w środku? Im kreatywniej, tym lepiej. Plakaty filmowe, pocztówki, widokówki, obrazy retro, czy też sztuka nowoczesna - sky is the limit.  

Rośliny


Popularnym dodatkiem do wnętrz będą kwiaty. Brzmi banalnie, prawda? W tym cały urok tych zielonych ozdobników. Wystarczy wstawić do salonu kilka doniczek aby nadać wnętrzu bardziej przytulny charakter. To naprawdę nie dla każdego jest oczywiste! Najbardziej popularne w nadchodzących sezonach będą sukulenty, palmy, a także zioła. Modną alternatywą dla osób, które są w stanie wykończyć nawet kaktusa, są duże, wyraziste motywy kwiatowe pojawiające się na tapetach, zasłonkach, poduszkach, a nawet pościeli. Im bardziej egzotyczne motywy kwiatowe, tym lepiej. Zarówno w wersji żyjącej jak i nieożywionej,  dobrym wyborem na motyw roślinny w domu jest palma. 

 

Rośliny przy aranżacji wnętrz

źródło zdjęcia: https://medium.com/learning-about-interior-design/how-to-use-plants-in-the-interior-3926fcc9fec7

 

Nie od dziś wiadomo, że to co modne nie zawsze jest ładne. Co więcej, niektóre trendy utrzymują się przez długie lata, inne umierają śmiercią naturalną po jednym sezonie. Remontując lub urządzając nowe mieszkanie nie warto więc sugerować się wyłącznie obecną modą na konkretne rozwiązania. Należy kierować się przede wszystkim swoim własnym gustem, wszak to my spędzimy w tych wnętrzach najwięcej czasu. Zawsze jednak warto trochę się inspirować :)