Skip to main content
x

Atrium SGH

Centrum Innowacji Szkoły Głównej Handlowej -  Warszawa ul. Batorego


Innowacyjna krystaliczna forma fasady budynku wynika z zastosowania pasywnego systemu optymalizującego zapotrzebowanie na zużycie energii. Kształt paneli fasady dopasowany został do orientacji elewacji względem stron świata. W zależności od strony świata kształt paneli zapobiega prześwietleniu i przegrzewaniu pomieszczeń, a jednocześnie umożliwia doświetlenie wnętrza światłem rozproszonym.

Schemat funkcjonalny budynku został podzielony na 4 niezależne skrzydła. Układ ten widoczny jest na planie budynku.  Całą bryłę spaja modularna siatka elewacji składającej się z  trapezoidalnych pól.

Program funkcjonalny obiektu został rozłożony na pięciu kondygnacjach (4 nadziemne i jedna podziemna). Wszystkie funkcje zostały ułożone wokół reprezentacyjnego atrium – centrum życia studenckiego. 

 

Zdobyliśmy 3 - miejsce w konkursie SARP


Ważnym elementem budynku są elementy zieleni wewnątrz budynku, jak i na dachu budynku. Roślinności jest istotna z punktu widzenia mikroklimatu wnętrza, pozytywnego wpływu na użytkowników budynku, natomiast ogólnodostępny zielony dach poprawia mikroklimat miasta i jednocześnie stanowi atrakcyjny element architektoniczny.


Konstrukcja budynku umożliwia dostosowanie przestrzeni i podziału pomieszczeń do zmieniających się potrzeb użytkowników. Architektura Centrum Innowacji ma wygenerować przyjazne środowisko do pracy i nauki. Ma stymulować wymianę myśli i idei. Ma być budynkiem zauważalnym w przestrzeni miasta, a jednocześnie harmonijnie komponować się z przyległymi zielonymi terenami Pola Mokotowskiego.


Prezentowany projekt zajął 3 miejsce w konkursie organizowanym przez SGH i Stowarzyszenie Architektów Polskich (SARP).


Projekt został opracowany wspólnie z Biurem Europrojekt Architekci www.europrojekt-architekci.pl


Wirtualny spacer, sprawdź koniecznie!

 


Podstawowe dane budynku:

 

  • Powierzchnia działki- 2 493 m2
  • Powierzchnia zabudowy - 1 771 m2
  • Pow. Całk. Kondygnacji nadziemnych - 6 559 m2
  • Powierzchnia użytkowa - 6 466,81 m2
  • Pow. Całkowita - 9 411,00 m2

 

Obejrzyj zdjęcia: