Skip to main content
x

Biura "Plac Zamkowy" w Warszawie

Projekt biura Plac Zamkowy w Warszawie

Projekt studialny pokazujący możliwość aranżacji i projektu biura w budynku przy Placu Zamkowym w Warszawie. Celem projektu było stworzenie bardzo eleganckiej,  przestrzeni biurowej, nawiązującej standardem do projektu budynku i rangi miejsca. Projekt opiera się na wykorzystaniu klasycznej, osiowej, bazującej na symetrii kompozycji i współczesnego wyposażenia wnętrz, mebli i oświetlenia.

Zaproponowano użycie szlachetnych materiałów, w tym między innymi białego marmuru Bianco Statuario w połączeniu z naturalną okleiną z orzecha. Dopełnieniem projektu są chromowane akcenty w postaci uchwytów i fragmentów mebli. Równie duży nacisk położono w projekcie wnętrza biura na dobór mebli i wyposażenia. Zaproponowano połączenie ikon designu ze współczesnymi awangardowymi meblami i oprawami oświetleniowymi. Dużą wagę przyłożono do detalu i elementów niestandardowych, które przewidziane były do realizacji w oparciu o autorskie rozwiązania bazujące na połączeniu elementów stolarskich wraz z elementami kamiennymi.

Ze względu na przyjęty wysoki standard rozwiązań wszystkie przestrzenie biura były traktowane w taki sam sposób, włącznie z przestrzenią typu open space, gdzie też celem było podkreślenie i uzyskanie eleganckiego wnętrza wykonanego ze szlachetnych materiałów. W projekcie recepcji klasyczna kompozycja została skontrastowana z nowoczesnym lapidarnym detalem i kubicznymi bryłami lad recepcyjnych. Celem takiego rozwiązania jest stworzenie ponadczasowego eleganckiego wnętrza, które w sposób  alegoryczny odnosi się do ducha miejsca i sąsiadującego Zamku Królewskiego.

Współczesna interpretacja klasycznych zestawień materiałowych ma nadać reprezentacyjnej przestrzeni budynku wyjątkowy charakter i podkreślić unikalną lokalizację, a zarazem zachować harmonię z architekturą całego budynku.

Sprawdź galerię zdjęć tego wyjątkowego projektu biura