Skip to main content
x

Biuro Valmont

Biuro o powierzchni 1500 m2 - przy fabryce w Siedlcach. Pod względem stylistycznym zostały wydzielone dwie strefy o zróżnicowanym charakterze:
Front office - założeniem jest stworzenie eleganckiej nowoczesnej, a zarazem ponadczasowej przestrzeni bazującej na zestawieniu prostych kubicznych form. W projekcie recepcji została użyta symetryczna osiowa kompozycja zabudowy stolarskiej mająca na celu wyeksponowanie logo firmy Valmont. Wiodąca kolorystyka odzwierciedla założenia standardu odnośnie użycia znaków marki (Valmont Branding Standards) i bazuje na zestawieniu czerni i bieli, jako kolor pomocniczy celu uniknięcia monotonności wnętrza wprowadzono elementy akcentów kolorystycznych bazujących na odcieniach błękitu i szarości.


Elementem stanowiącym punkt wyjścia pod względem plastycznym jest autorski projekt fototapety  -  pokazujący abstrakcyjną kompozycję słupów rozświetlających mrok. Element ten jest został użyty również w korytarzu na parterze budynku biurowego w celu zapewnienia spójności stylistycznej całej przestrzeni biura.
Back office - założeniem jest stworzenie przestrzeni o mniej formalnym charakterze nastawionej na zapewnienie komfortu pracy. Do dekoracji przestrzeni wspólnej oraz do konstrukcji ażurowych regałów zaproponowano wykorzystanie słupów o wysokości 300 cm w odcieniach błękitu nawiązujących do kolorystyki użytej na fototapecie. Ważnym elementem biura jest wykładzina w odcieniach szarości z nieregularnym wzorem składająca się z podłużnych płytek o wymiarze 100x25 cm

 

Obejrzyj zdjęcia: