Skip to main content
x

Budynek ASP wydział rzeźby

Projekt budynku dla Warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych - Wydział Rzeźby

Projekt budynku Wydziału Rzeźby warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych został wykonany na konkurs organizowany przez Stowarzyszenie Architektów Polskich. Projektowany budynek od strony ul. Spokojnej stoi w linii zabudowy wskazanej  przez warunki zabudowy. Budynek nie dotyka bezpośrednio do istniejącej zabytkowej zabudowy. Między  nową i starą zabudową stworzono  wąskie wciągające wejście do projektowanego Wydziału Rzeźby, zadaszone lekkim  szklanym dachem.

Pozwala to uzyskać dystans między starą i nową zabudową. Szczelina między budynkami  informuje  odwiedzających o istnieniu  atrakcyjnego dziedzińca, który może być wykorzystywany jako stale zmieniająca się wystawa prac studenckich. Odwiedzający może się tam dostać, praktycznie nie ingerując w prace wydziału.  Po drodze do wejścia   mamy wgląd do pracowni drewna. Istnieje też możliwość  ewentualnego otworzenia / przeszklenia  ślepych ścian pomieszczeń w budynku nr 1, z przeznaczeniem  np. kawiarnię ( istnieje obecnie)  w połączeniu z ekspozycją prac.

Celem projektu jest stworzenie szlachetnej bryły budynku, której surowy charakter będzie korespondował z sąsiadującą historyczną zabudową.

Poniżej galeria tego wyjątkowego projektu dla ASP