Skip to main content
x
Jak wygląda hotel butikowy?

Czym są i jak wyglądają hotele butikowe?

Hotel butikowy - definicja niepowtarzalności?

Główne cechy hoteli butikowych to luksus i indywidualność. Droga do tych dwóch przymiotników nie jest prosta. Trzeba postawić na styl, który opowie niepowtarzalną historię przestrzeni, jej właściciela, a najlepiej jednego i drugiego. Do tego warto dodać uniwersalną praktyczność i dbałość o szczegóły. Dziś o elementach na które powinien zwrócić uwagę każdy projektant butikowego hotelu. 

 

Hotel Butikowy

źródło zdjęcia: https://www.booking.com/hotel/th/thai-akara-lanna-boutqiue.pl.html

 

Hotelowe serce

Umiejętnie wyróżniona recepcja umieszczona w przestronnym, klimatycznym lobby to serce hotelu, w którym powstaje zarówno pierwsze jak i ostatnie wrażenie z pobytu. To także najbardziej reprezentatywna przestrzeń, która oprócz wyróżnienia na tle tego, co gość mógł zobaczyć do tej pory musi sprawić, że od razu poczuje się przytulnie. Świetnym pomysłem jest połączenie holu z częścią wypoczynkową - dzięki temu może stać się inspirującym miejscem spotkań i relaksu. 

 

Hol w hotelu butikowym

źródło zdjęcia: https://pl.pinterest.com/pin/58898707612555072/?lp=true

 

Spersonalizowana oaza hotelu butikowego


 
Nie można zapominać o tym, że pokój w hotelu butikowym to znacznie więcej niż miejsce służące odpoczynkowi. Najistotniejsza jest maksymalna personalizacja przestrzeni, w której goście będą mogli pracować, relaksować się i spać. Podstawą jak zawsze będzie solidne i wygodne łóżko, które w połączeniu z zasłonami zaciemniającymi, izolacją akustyczną i regulacją temperatury zapewni najwyższą jakość snu i odpoczynku. Luksusową niepowtarzalność umożliwi integracja wnętrza pokoju ze środowiskiem hotelu. Świetnym pomysłem będzie więc wykorzystanie widoku zza okna i zatarcie granicy między tymi dwoma przestrzeniami. Estetyka obiektu musi odpowiadać grupie docelowej i lokalizacji hotelu. Mowa o spójnej przestrzeni, dopasowanej do otoczenia i co za tym idzie - wyobrażenia o niej.

 

Wnętrze pokoju w hotelu butikowym

źródło zdjęcia: https://www.aghadoeheights.com/accommodation/

 

Droga do i z 

Korytarz to istotne miejsce nie tylko dla gości, ale przede wszystkim dla obsługi hotelu. Do ich tworzenia niezbędne będą solidne materiały, ponieważ to właśnie ta przestrzeń jest narażona na największy ruch i działania mechaniczne. Aby zminimalizować odgłosy dobiegające do pokoi podłogę warto pokryć grubą warstwą wykładziny. Jedną z najważniejszych kwestii jest ta dotycząca oświetlenia. Powinno być wystarczająco mocne aby zapewnić wygodę gościom i personelowi, a jednocześnie odpowiednio niskie, aby wprowadzić komfortową atmosferę. 

 

Korytarz w hotelu

źródło zdjęcia: https://www.chinaholiday.com/cheap-hotels-zhangjiagang/zhangjiagang-myroom-boutique-hotel-zhangjiagang.html


Designerska wizytówka 

Hotele jutra uciekają od designu anonimowego miejsca, służącego tylko odpoczynkowi od pracy czy zwiedzania. Coraz częściej przypominają prywatne przestrzenie kojarzone z domem najlepszego przyjaciela. To naturalne, że goście, którzy poznali już utarte, hotelowe schematy poszukują czegoś inspirującego. Trendem ostatnich lat, będącym jednocześnie najlepszą wskazówką dla projektanta jest stworzenie w lobby, hotelowym spa, czy tarasie widokowym tzw. instagram point. To maksymalnie wyróżniający się element wystroju, którego udostępniane fotografie staną się świetnym zagraniem marketingowym i częścią całości, dzięki której stanie się on rozpoznawalny i wyjątkowy nie tylko z definicji.