Skip to main content
x

Dom Celestynów

Projekt domu w Celestynowie

Projekt będący wynikiem poszukiwania formy opartej na transformacji tradycyjnego skośnego dachu w nowoczesną formę architektoniczną. Dom pełni funkcję całorocznego domu pod miastem, podzielony jest na dwie części funkcjonalne: część parterową z kuchnią i jadalnią z wyjściem do ogrodu oraz część dwukondygnacyjną zorganizowaną wokół kominka z antresolą i pracownią. Inwestorowi zależało na odejściu od schematycznych rozwiązań, co zaowocowało interesującym układem funkcjonalnym wnętrza, oraz dynamiczną bryłą domu. Ważnym elementem domu są przeszklone witryny zintegrowane z płaszczyzną dachu.

Dom jest wykończony z zewnątrz cegłą klinkierową, drewnem, oraz blachą łączącą dach i ściany. Elementem dominującym w bryle jest komin z betonowym zwieńczeniem. Dom ma ekspresyjną formę i powoduje, że jest ciekawym obiektem, który wzbudza zainteresowanie i mimo małej skali zaskakuje. Położony na działce w lesie, a kształt budynku wynika się z zastanych uwarunkowań i poszukiwania dodatkowego doświetlenia strefy dziennej.

W całym budynku zastosowano ogrzewanie podłogowe, źródłem ciepła jest kocioł gazowy. Mimo nietypowej bryły, dom został rozwiązany w tradycyjnej technologii ze ścianami murowanymi i  drewnianą więźbą dachową.

Obejrzyj galerię zdjęć tego domu