Skip to main content
x

Dom pod Warszawą

Wizualizacja domu pod Warszawą - Architektura

Projekt domu jest wizją budynku o kubistycznej bryle eksponującej użyte materiały. Przyziemie i parter budynku jest wyróżniony okładziną kamienną z granitu o strukturze nawiązującej do boniowania rustykalnego. Portyk łączący furtkę z wejściem do budynku stanowi również zadaszenie wjazdu do wolnostojącego garażu. W celu polepszenia charakterystyki energetycznej budynku garaż zaprojektowano jako obiekt wolnostojący nieogrzewany.

Budynek stworzono, jako kompozycję przenikających się brył eksponując masywne przyziemie, które podtrzymuje wizualnie lżejszą bryłę pierwszego piętra -  bryła ta jest wysunięta nad taras w taki sposób by go przesłonić i zapewnić zadaszenie. Budynek jest otwarty od strony południowej, od której znajduje się staw i najbardziej atrakcyjny widok na działce. Budynek organizuje przestrzeń przylegającą do niego.

Od strony wschodniej zaprojektowane zostało półotwarte patio z oczkiem wodnym. Architektura budynku ma zacierać granicę pomiędzy wnętrzem, a zewnętrzem budynku - założenie to jest realizowane poprzez zastosowanie dużych przeszkleń i przestrzeni buforowych w postaci wyżej opisanego patio i tarasów.W projekcie domu zastosowano elementy z patynowanej blachy miedzianej, która poprzez swoją barwę wprowadza na elewacjach kolor oraz nadaje subtelną szlachetność całemu założeniu architektonicznemu.  

Integralną część projektu architektonicznego domu stanowi również projekt wnętrz. Połączenie koncepcji architektonicznej całego budynku z projektem wnętrz umożliwia uzyskanie najbardziej spójnych efektów, a zarazem pozwala zoptymalizować koszty wykończenia wnętrza.

Sprawdź galerię zdjęć domu z nowoczesną kubistyczną bryłą