Skip to main content
x

Dom pod Warszawą

Projekt wnętrz w stylu apartamentów Nowego Jorku. Założeniem projektowym jest stworzenie eleganckiej przestrzeni mieszkalnej opartej na eklektycznym zestawieniu elementów ,,Glamour'' i klasycznych nowojorskich apartamentów .


Projekt wnętrza opiera się na zestawieniu naturalnych materiałów i kolorów w odcieniu jasnej szarości. Podstawowymi materiałami są: dąb w kolorze naturalnym ułożony w jodełkę, płyty kamienne z marmuru Calacatta i Nero Marquina. 


Przestrzeń salonu została zorganizowana wokół trójstronnego kominka. Kompozycja mebli opiera się na symetrycznej kompozycji dwuosobowej sofy i foteli. Wystrój wnętrza został wzbogacony listwami dekoracyjnymi i gzymsami. 


Pozostałe pomieszczenia mają bardziej eklektyczny charakter i łączą ze sobą elementy klasyczne z nowoczesnymi. Założeniem projektowym było to żeby niezmienne elementy wnętrza takie jak: okładziny ścian, podłoga i zabudowy stolarskie były ponadczasowe - wykonane z trwałych materiałów w neutralnych kolorach. 
Elementami ożywiającymi wnętrze natomiast są dodatki i elementy dekoracyjne takie jak zasłony i tapety. Biel i chłód marmur jest zestawiona z barwnymi dodatkami wprowadzającymi ciepły nastrój we wnętrzu.
 

 

Obejrzyj zdjęcia z tej aranżacji