Skip to main content
x

Dom w Izabelinie

Dom w Izabelinie

Projekt i aranżacja wnętrza domu obejmował swoim zakresem całkowitą przebudowę i remont, istniejącego budynku. Budynek oryginalnie był rozłożony na planie zawierającym liczne łuki, wszystkie ściany zewnętrzne budynku zawierały w swoim kształcie krzywizny. Bardzo złożona geometria budynku była z jednej strony czynnikiem nadającym wyjątkowy charakter i unikalne rozwiązania przestrzenne, z drugiej strony generowała liczne trudności osiągnięciu rozwiązania spójnego pod względem  funkcjonalnym.

W budynku wprowadzono liczne zmiany ingerujące w konstrukcję budynku, wymagające ekspertyzy technicznej i projektu konstrukcji. Po wprowadzeniu zmian plan budynku stał się otwarty i przestrzenny.Wnętrze domu zostało zaprojektowane tak, by było harmonijne i spójne zastane krzywizny stały się motywem, do którego nawiązują  nowe elementy zabudów stolarskich i ścian.

Podłoga została wykończona litą deską dębową o fazowanych krawędziach i ciepłym naturalnym odcieniu. W kuchni zastosowano nietypowe rozwiązanie z giętymi frontami szafek i wycinanym po łuku blacie z brązowego granitu. W celu uzyskania optymalnych rozwiązań, zarówno pod względem technicznym jak i estetycznym,  zastosowano liczne meble wykonane na indywidualne zamówienie w oparciu o autorski projekt wnętrz i detali. Dzięki dużemu zaangażowaniu została stworzona przestrzeń przytulna o dobrej aurze i niepowtarzalnym układzie wnętrz.

Obejrzyj galerię zdjęć domu w Izeblinie zaprojektowanego przez architektów wnętrz - Skorupski Studio