Skip to main content
x

Dom w Konstancinie

Projekt architektoniczny nowoczesnego domu w Konstancinie

Budynek ma zwartą podłużną bryłę o nowoczesnym kubicznym kształcie. Od strony ogrodu wygląda jak nałożone na siebie klocki. W częściach wysuniętych poza obrys bryły znajduje się klatka schodowa, oraz ogród zimowy (na parterze) i gabinet na piętrze. Prosta ascetyczna bryła domu pozbawiona detali architektonicznych i zdobień jest bardzo uniwersalna. Podłużny układ domu daje możliwość wyraźnego podziału przestrzeni.

Do części centralnej prowadzi obszerny hol z garderobą i toaletą dla gości. Na parterze uzyskano jednolitą ponad stumetrową przestrzeń. Składają się na nią blisko pięćdziesiąt metrowy salon oraz kuchnia z jadalnią. Z salonu prowadzi wyjście do ogrodu zimowego, który latem otwiera się szeroko na ogród. Przestrzeń prywatna domowników zlokalizowana jest na piętrze, składa się ona z trzech sypialni z niezależnymi łazienkami.

Nadrzędnym założeniem było uzyskanie czytelnego funkcjonalnego planu mającego odzwierciedlenie w prostej bryle budynku. Surową formę podkreśla biały tynk, kontrastujący z ciemnoszarym kolorem ślusarki okiennej.

Sprawdź zdjęcia domu, który powstał w naszej pracowni architektonicznej