Skip to main content
x

Dom w stylu nowoczesnej stodoły

Projekt architektoniczny domu w stylu nowoczesnej stodoły w Józefowie

Wizja domu będąca interpretacją domu w kształcie „nowoczesnej stodoły”. Minimalistyczna bryła  została jednolicie pokryta deskowaniem zarówno w płaszczyźnie ścian jak i skośnego dachu. Budynek został zaplanowany na planie prostokąta, duże przeszklenia zaproponowano jedynie w strefie salonu i kuchni, otwierając te pomieszczenia na ogród. Na parterze zlokalizowano również gabinet i pomieszczenia gospodarcze. Na piętrze projekt domu przewiduje sypialnie wraz z przylegającymi łazienkami. Nad salonem zaproponowano lokalizację antresoli dostępnej z poziomu piętra, pełniącą funkcję biblioteki.

Z bryły budynku wydzielono wolnostojący garaż. Od linii ogrodzenia i furtki do drzwi wejściowych prowadzi pergola. Projekt domu jest skromny i minimalistyczny bez zbędnych ozdobników. Jako materiał zastosowano drewno będące endemicznym materiałem budowlanym podkreślającym związek domu z otaczającą go przyrodą i nawiązującym do tradycji lokalnego budownictwa. W budynku przewidziano ogrzewanie za pomocą pompy ciepła oraz zastosowanie wentylacji mechanicznej z rekuperacją. W budynku zaproponowano zastosowanie stolarki okiennej o podwyższonym współczynniku przenikania cieplnego.

Budynek niejako ma wtapiać się w otaczające go drzewa i zlewać poprzez linie wertykalnego rysunku desek elewacyjnych. Budynek ma być postrzegany jako prosty a zarazem elegancki przez pryzmat piękna materiału, z którego został wykonany oraz skromnego niewidocznego detalu architektonicznego, ukrytych rynien i rur spustowych.

Obejrzyj zdjęcia tego wyjątkowego projektu