Skip to main content
x

Kancelaria prawna w Warszawie

Projekt wnętrza biura dla Kancelarii Prawnej w Warszawie

Projekt koncepcyjny wnętrza biura zlokalizowanego w jednym z budynków biurowych klasy A zlokalizowanych w centrum Warszawy. W odpowiedzi na prośbę inwestora opracowany został spaceplan i koncepcja projektu biura dla renomowanej kancelarii prawnej. Biuro funkcjonalnie zostało podzielone na dwie części: reprezentacyjną - „front office” z recepcją, poczekalnią, salami konferencyjnymi i wydzielonymi gabinetami oraz część ,,backoffice'' zorganizowaną w formie biura typu open space.

Biuro miało być eleganckie i reprezentacyjne lecz jednocześnie nie przytłaczające i przyjazne do pracy. Założenia te zostały zrealizowane poprzez zróżnicowanie pod względem estetyki i przyjętych rozwiązań kolorystyczno materiałowych wymienionych stref biura. W części front office dominują kubiczne formy recepcji i regałów stanowiących wyposażenie a zarazem dekorację sal konferencyjnych. W części tej zaoponowano użycie charakterystycznych lamp firmy Louis Poulsen, które mimo tego, że ich historia sięga do lat dwudziestych ubiegłego wieku wciąż zachwycają formą i funkcjonalnością. Celowe stosowanie rozpoznawalnych elementów wyposażenia wpływa na pozytywny odbiór siedziby firmy i podkreśla jej wizerunek jako stabilnej oraz godnej zaufania.

Motywem spajającym obydwie części biura jest kolorystyka wykładziny, która przeplata się ze zróżnicowanym natężeniem w obydwu częściach biura. W części biura typu open space postawiono na ergonomię pracy i ekonomikę przyjętych rozwiązań projektowych zarówno pod względem optymalnego wykorzystania przestrzeni jak i dobru mebli.

Poniżej galeria zdjęć z aranżacji pomieszczeń biurowych