Skip to main content
x

Mieszkanie Ekopark

Aranżacja eleganckiego mieszkania przez architektów wnętrz - Skoruspki Studio

Wnętrze stonowanego i eleganckiego apartamentu zostało zaprojektowane w oparciu czytelny układ funkcjonalny. Względem planu mieszkania w stanie deweloperskim kuchnia została otwarta na salon. Poprzez racjonalne gospodarowanie przestrzenią udało się wygospodarować miejsce na małą wyspę z barkiem. Kompozycja rozmieszczenia lamp sufitowych i stolików kawowych polega na multiplikacji i przeskalowaniu w ramach jednej rodziny produktów. Rozwiązanie takie ma poprzez zagęszczenie elementów wnętrza i zwiększeniu jego złożoności powiększyć je pod względem wizualnym.

Celowe jest również podkreślanie nisz i wnęk powstałych w strukturze mieszkania ciemniejszym kolorem, który nadaje rytm i głębię przestrzeni. W mieszkaniu zaprojektowano liczne szafy i zabudowy stolarskie, które stanowią istotny element dekoracyjny apartamentu, a zarazem umożliwiają zachowanie porządku i racjonalne przechowywanie przedmiotów we wnętrzu. Jadalnia jest zlokalizowana w bezpośrednim sąsiedztwie kuchni i włączona w przestrzeń salonu.

Kolorystyka mieszkania opiera się na łączeniu beżu, bieli i naturalnego forniru z orzecha amerykańskiego. W strefie wejścia do mieszkania została zaprojektowana dużą szafa, wnęka na wierzchnie ubrania i desingerskie wieszaki Button-up firmy Bent-Hansen w kształcie guzików. W osi drzwi wejściowych zaproponowano podwieszaną konsolkę z szufladą, lustro i puf. Dzięki zastosowanym przemyślanym rozwiązaniom mieszkanie jest spójne pod względem stylistycznym, jest komfortowe i funkcjonalne.

Sprawdź zdjęcia wystroju i projektu wnętrza tego wyjątkowego mieszkania