Skip to main content
x
Modne kolory we wnętrzach na wiosnę 2020

Modne kolory we wnętrzach na wiosnę 2020

Kolory wiosny 2020

 

Powoli możemy chyba żegnać się z zimową aurą, która w tym sezonie zdecydowanie nie okazała się dla nas łaskawa. Po długich miesiącach ciemności i zimna z nadzieją wypatrujemy najmniejszych choćby oznak zbliżającej się wiosny. 

Zamiast bezczynnego oczekiwania proponujemy wyjść z inicjatywą i wprowadzić wiosnę do swoich wnętrz już teraz! Jakie kolory będą najmodniejsze tej wiosny? Ciepłe!

Pastele


Nieśmiertelne, delikatne, uniwersalne. Pastelowe kolory nadają pomieszczeniom lekkości, mogą też optycznie powiększać przestrzeń. Warto zastanowić się nad połączeniem co najmniej dwóch kolorów, co nada naszym wnętrzom indywidualnego charakteru. Dobrym połączeniem będą odcienie różu i turkusu, a także limonki i cytryny. Nadal modny (choć jego popularność nieco słabnie) wiosną 2020 będzie delikatny błękit. Nikogo z pewnością nie zaskoczymy informacją, że często wybierane będą również odcienie szarości, która na przestrzeni ostatnich lat zdobyła miano klasyka stawianego obok ponadczasowej bieli.

 

Wnętrza wiosna 2020

Fot. Muuto

 

Zwrot ku naturze nadal popularny


Chęć zbliżenia do natury jest naturalną skłonnością ludzkości, szczególnie w dobie zmian klimatycznych. Nic więc dziwnego, że w tym sezonie odcienie zieleni nie stracą na popularności. To właśnie zieleń najsilniej ze wszystkich barw kojarzy się z wiosną, nowym życiem, nową energią.

Modnym kolorem ścian w 2020 r. nadal będzie butelkowa zieleń, która nadaje wnętrzom elegancji. Dla tych, którzy obawiają się zbyt ciemnego efektu alternatywą może być jarmużowy zielony, lub wspomniany już pastelowy hit sezonu, w tym przypadku miętowy. Przebywanie we wnętrzach z dodatkiem zielonych barw uspokaja, relaksuje, pozwala odpocząć oczom.


Dla wzmocnienia efektu polecamy wypełnić przestrzenie roślinami, co niewątpliwie wzmocni efekt zazielenienia pomieszczeń. Sprawdźcie również wnętrza w stylu ekologicznym.

 

Wnętrza na rok 2020

fot. interia.pl

 

Ciepłe brązy i żółcie 


Wszystko wskazuje na to, że tej wiosny będziemy stawiać na przytulność. Bardzo dobrym (i modnym!) rozwiązaniem mogą się więc okazać ciepłe brązy, czyli tak zwany kolor umbra. Wizja pomalowania wszystkich ścian w danym pomieszczeniu na brązowo może się wydawać dość przytłaczająca, ale gwarantujemy że umbra doskonale sprawdzi się jako kolor dodatków lub mebli.

 

żółte wnętrza

fot. http://bluedoor.eu/zolte-wnetrza-yellow-interior/

 

Ściany to nie wszystko


Wiosna to czas, kiedy do życia budzi się nie tylko natura. My również wraz z nadejściem dłuższych, jaśniejszych dni mamy więcej energii do życia. Aby wzmocnić efekt tej przemiany zachęcamy do przeprowadzenia zmian w otaczającej was przestrzeni. Spokojnie, nie wszyscy musimy planować generalny remont wraz z nadejściem wiosny. Czasem wystarczy kilka drobnych zabiegów aby ożywić wnętrze i nadać mu indywidualnego charakteru. Siła tkwi w dodatkach- poduszkach, obrazach, zasłonach, lampach, a nawet pościeli. Im bardziej kolorowo tym lepiej! Wiecie już jakie kolory będą królowały we wnętrzach wiosną 2020 roku. Nie czekajcie na przyjście wiosny (wszak ta bywa kapryśna), zacznijcie zmieniać swoje otoczenie już dziś!