Skip to main content
x

Apartament Warszawa Śródmieście

Aranżacja wnętrza apartamentu na Warszawskim Śródmieściu

Projekt wnętrza Apartamentu o powierzchni 180 m2 zlokalizowanego w centrum Warszawy tworzy elegancką minimalistyczną przestrzeń opartą na kompozycji prostych brył i jednolitych płaszczyzn. Pojęcie płaszczyzny i bryły jest kluczem - zostało zinterpretowane i przełożone na poszczególne elementy wnętrza. W przestrzeni salonu bardzo istotna jest płaszczyzna białych jedwabnych zasłon tworząca teatralną kurtynę, ograniczającą bodźce docierające z zewnątrz, śnieżnobiała płaszczyzna zasłon, kontrastuje z  płaszczyzną podłogi wykonanej z  drewna Wenge, które jest rzadkie i nadaje wnętrzu elegancki charakter.

Drzwi w całym mieszkaniu również stanowią płaszczyzny i rozciągają się od podłogi do sufitu bez nadproży, są gładkie licowane z opaskami. W holu rozciąga się płaszczyzna szaf, w której ukryte są drzwi przesuwne do sypialni i pokoju gościnnego. Wszystkie elementy techniczne zarówno oświetlenia architektonicznego jak i instalacji klimatyzacji są ukryte w suficie.

Funkcjonalnie mieszkanie jest podzielone na trzy strefy: strefę wspólną obejmującą hol wejściowy, salon i kuchnię,drugą strefę obejmującą pokój gościnny i pokój dla dzieci oraz trzecią strefę obejmującą gabinet, kompleks głównej sypialni zintegrowany z pokojem kąpielowym i garderobą. Sypialnia i łazienka mają układ osiowy, na który jest nanizana ściana z ukrytymi przesuwnymi drzwiami, stanowiąca oparcie dla wezgłowia łóżka. Poszczególne strefy są zróżnicowane pod względem zastosowanych materiałów w części obejmującej sypialnię i pokój kąpielowy.

Parkiet jest wykonany z drewna tekowego, z tego samego materiału jest wykonana obudowa wanny i okładzina ściany nad wanną. Fragmenty ścian pokoju kąpielowego są wykończone marmurem Bianco Perlino szczotkowanym o delikatnej fakturze. 

Sprawdź galerię zdjęć tego wyjątkowego apartamentu