Skip to main content
x

Projekt domu pod Warszawą

Dom pod Warszawą

Koncepcja wnętrza domu pod Warszawą została opracowana, jako uzupełnienie projektu całego domu, którego również jesteśmy autorami. Założeniem było wykreowanie wnętrza, które podkreślało elementy żelbetowej konstrukcji budynku nadając przez to surowy nowoczesny charakter.

Do wnętrza wprowadzony został kamień o strukturze łupanej nawiązującej do boniowania rustykalnego. Zależało nam żeby wysoki standard wnętrza i luksus był przełożony na język współczesnego designu i wysokiej jakości otaczającej przestrzeni - umożliwiającej swobodną aranżację  wnętrza meblami, które mają zdecydowane formy i potrzebują przestrzeni, która je wydobędzie. Do salonu został prowadzony według sugestii inwestora regał na książki. Ma on nadać indywidualny charakter przestrzeni. Konstrukcja regału została zaprojektowana z profili stalowych wspierających drewniane półki. Pomimo nowoczesnej formy i doboru mebli aranżacja salonu opiera się na klasycznej osiowej kompozycji dwóch sof uzupełnionych fotelami, meblami pomocniczymi, dopełnionych lampami podłogowymi.

W salonie zaproponowano użycie podłogi warstwowej wybarwionej na kolor szary. Monochromatyczną kolorystykę wnętrza przełamują kolorowe dodatki oraz meble w jadalni, które łączą w sobie elementy z litego dębu i elementy lakierowane na kolor biały. W salonie istotnym elementem jest kompozycja lamp sufitowych firmy Vibia oraz kultowe fotele firmy MorosoSmock Chair.

Dzięki kompleksowemu projektowi obejmującego swoim zakresem architekturę i wnętrza mieliśmy możliwość kadrowania widoków i osi kompozycyjnych we wnętrzu, co umożliwia osiągnięcie najlepszych rozwiązań projektowych.

Obejrzy galerię zdjęć tego projektu