Skip to main content
x

Dom w Konstancinie

Dom w Konstancinie

Sercem wnętrza jest trójstronny kominek oddzielający jadalnię od przestrzeni salonu. Prezentowany projekt wnętrza jest częścią kompleksowego architektonicznego projektu domu. Wnętrze budowane jest z prostych kubicznych brył, w które wkomponowany jest subtelny, neutralny detal.

Kuchnia została zaplanowana wokół pojedynczego blatu roboczego umieszczonego centralnie na wyspie, zintegrowanego z dostawionym barkiem. Wnętrze jest lapidarne i surowe.

Fragment ściany został wykończony betonem architektonicznym. Kolorystyka wnętrza bazuje na bieli, kolory są wprowadzone głównie poprzez zastosowany materiał. Od wejścia przez całą długość parteru poprowadzona jest oś kompozycyjna łącząca wejście z panoramicznym przeszkleniem salonu. Oddziaływanie przestrzeni zewnętrznej do wnętrza powoduje bardzo dobre doświetlenie wnętrza i możliwość doświadczania otaczającej przyrody i zmieniających się pór dnia.

W holu wydzielono schody za pomocą ażurowych metalowych prętów stanowiących również balustradę wspornikowych schodów. Przestrzeń salonu styka się z ogrodem zimowym wysuniętym z bryły budynku, stanowiącym bufor pomiędzy domem, a otaczającym terenem.

Sprawdź galerię zdjęć tego nowoczesnego wnętrza domu