Skip to main content
x

Projekt rezydencji pod Mińskiem

Wyjątkowy projekt rezydencji pod Mińskiem - Skorpuski Studio

Projekt koncepcyjny rezydencji pod Mińskiem został utrzymany w surowym klimacie nawiązującym do purystyczno-minimalistycznej architektury japońskiego modernizmu i postmodernizmu, gdzie głównym budulcem był surowy beton. Takie też jest projektowane wnętrze surowe i proste gdzie kluczową rolę odgrywają materiały.

Surowość struktury betonu została przełamana ciepłem drewnianej podłogi, fornirowanych okładzin ścian i zabudów stolarskich oraz żaluzji. W kontrze do betonu są też miękkie kształty narożników mebli i sufitów podwieszanych, które wedle psychologii przestrzeni wprowadzają poczucie spokoju i bezpieczeństwa. W ścianie oddzielającej kuchnię od salonu wkomponowano dwustronne akwarium. Przestrzeń salonu została zaaranżowana modułową sofą i wolnostojącymi fotelami tworząc półotwartą kompozycję.

Jako akcenty przestrzenne i dekoracja zostały wykorzystane kultowe lampy FlosToio i PotenceVitry. Nad stołem architekt wnętrz zaproponował zwieszenie drewnianej lampy Secto.

Wnętrze tworzy surową, a zarazem ciepłą przestrzeń do kontemplacji i codziennego życia w niebanalnym otoczeniu. W łazience jest kontynuowane podejście projektowe nawiązujące do dalekowschodnich powiązań. Naturalny kamień i odniesienia do ogrodu zen tworzą z pokoju kąpielowego oazę spokoju i domowego relaksu.

Sprawdź galerię zdjęć projektu rezydencji