Skip to main content
x
Warsaw Home Expo 2018

Warsaw Home Expo 2018

Międzynarodowe Targi Wyposażenia Wnętrz Warsaw Home Expo z edycji na edycję umacniają swoją pozycję wśród najważniejszych imprez branżowych w kraju. W tym roku hala PTAK Warsaw Expo zapełniła się trzeci rok z rzędu. Pasjonaci designerskich wnętrz, mebli i akcesoriów od 4 do 7 października mieli okazję znaleźć intrygujące pomysły oraz inspiracje wśród najbardziej innowacyjnych wystawców. 

 

Międzynarodowe Targi Wyposażenia Wnętrz

fot. by Robert Photography

 

5 stref tematycznych

Selected design, furniture (meble), deco (dekoracje, tekstylia, oświetlenie), kitchen & dining (meble, akcesoria kuchenne oraz AGD), interior finish (podłogi, panele i materiały do ścian, drzwi, kominki, armatura łazienkowa) - z takich stref tematycznych składa się czterodniowe święto wnętrzarskich pasjonatów. Twórcy stawiają na kompleksowe ujęcie tematu wyposażenia zaczynając od fundamentów takich jak podłogi i ściany kończąc na dodatkach i meblach. Warsaw Home Expo działa dwutorowo. Z jednej strony stanowi platformę biznesową dla międzynarodowych kontrahentów i właścicieli firm (4-5 października), z drugiej tworzy przyjazną i profesjonalną atmosferę dla projektantów, architektów i klientów indywidualnych (6-7 października).

Poprzednia edycja na 60 tys. m2 pomieściła aż 400 firm. Ofertą zainteresowały się 64 tysiące uczestników, w tym niemal jedna czwarta odwiedzających z zagranicy. Dzięki 
ogromnemu zainteresowaniu w tym roku zwiększono dwukrotnie przestrzeń oraz liczbę wystawców.

Organizatorzy z 25-letnim doświadczeniem

Inicjatorem i wykonawcą targów jest Warsaw Home Expo Sp. z o.o. należąca do Grupy Ptak z 25-letnim doświadczeniem w organizacji tego typu eventów. Twórcą i dyrektorem jest Kasia Ptak. Trzy lata temu zorganizowała I edycję Warsaw Home Expo oraz Poland Design Festival. Jak sama mówi

 

- Do stworzenia Warsaw Home zainspirowała mnie siła polskiego meblarstwa i skala jego eksportu. Już pierwsza edycja pokazała, że brakowało w Polsce tego typu wydarzenia. Chciałabym, aby Warsaw Home było wymieniane jednym tchem obok takich targów jak te organizowane w Mediolanie czy Paryżu. 

 

Dyrektorem artystycznym imprezy od 2017 roku jest projektant wnętrz, współtwórca pracowni SH STUDIO, aktualnie związany z JOD ARCHITECTS - Jan Szadkowski. Przekonuje, że krótka historia targów nie jest barierą, dla odważnego stwierdzenia, że Warsaw Home to największa impreza designerska w Polsce i Europie Środkowej.

Staramy się, by z każdą edycją lepiej spełniać naszą misję: bycia platformą wymiany myśli i udanych interesów. I to w coraz piękniejszym opakowaniu - dodaje. 

 

Kompleksowa formuła targów 

 

Rozmach i zasięg Warsaw Home otwiera nowe drogi w organizacji i urozmaiceniu tego typu imprez. Na targi składają się takie elementy jak praktyczne warsztaty, teoretyczne debaty, segmenty promocyjne wystawców. Misję twórców, a więc tworzenie platformy wymiany myśli uzupełniają wykłady największych polskich i światowych projektantów i architektów. W zeszłych latach odwiedzający mieli szansę wysłuchać i porozmawiać z gwiazdami takimi jak Robert Konieczny, Przemo Łukasik, Paul Heijnen czy Karim Rashid. Integralną częścią imprezy pozostaje Poland Design Festival rozpowszechniający małych i tych największych z designerskiego świata. 

 

Home Expo 2018

Warsaw Home

Fot. Piotr Motrenko

 

Styl BoConcept i innowacyjność Samsunga

 

Designerska funkcjonalność - to efekt współpracy skandynawskiego producenta mebli BoConcept  i światowej, wiodącej firmy elektronicznej Samsung. Współczesna technologia oprócz praktyczności coraz częściej staje się dekoracją wnętrza. Obok architektury główną rolę w tym duecie odgrywa telewizor z serii  QLED TV 2018. Futurystyczne rozwiązania stawiają go wśród największych gwiazd tego typu sprzętu. Samsung od lat zachwyca świat i wyznacza nowe trendy, a wspomagany przez duńskich twórców designu na najwyższym poziomie, staje się spójnym elementem każdego wnętrza w pięknym opakowaniu. 

Jeśli mówimy o branży wnętrzarskiej i designerskiej Warsaw Home Expo to targi, które rozwijają się w niespotykanym dotąd tempie. Potencjał imprezy podsycany jest entuzjazmem coraz szerszego grona wystawców i odwiedzających nie tylko z Polski i Europy, ale i całego świata. Mimo trzech lat doświadczenia inicjatorzy i wykonawcy śmiało mogą stawiać się wśród największych wygranych tego typu eventów. Dynamiczny rozwój, unikatowe pomysły, najwyższy poziom prezentowanych elementów wystroju - wszystko to składa się na kompletny koncept, który w przyszłości śmiało będzie mógł konkurować ze swoimi odpowiednikami w Mediolanie czy Paryżu. 


więcej na: https://warsawexpo.eu/wydarzenie/warsaw-home-2018-miedzynarodowe-targi-wyposazenia-wnetrz/