Skip to main content
x
aranżacje wnętrz w stylu ekologicznym

Wnętrza w stylu ekologicznym? Moda na recykling...

Żyjemy w czasach niezwykle dynamicznych. Chcemy więcej, szybciej, bardziej. Dobra praca, dużo pieniędzy, mieszkanie na kredyt, samochód w leasingu, rodzina 2+2. Powiecie, że stereotyp? Być może... Wiele osób ulega takiemu „normalnemu” w dzisiejszym Świecie modelowi życia. Co z tymi, którzy chcą żyć inaczej? 

Presja społeczna, tradycja czy zasady panujące na rynku pracy to zagadnienia tylko pozornie nieprzystające do tematyki naszego bloga. O tym jak i gdzie mieszkasz decyduje bowiem nie tylko moda, ale też przekonania i wyznawana ideologia oraz styl życia, który preferujesz. I tu wracamy do tych, którzy chcą żyć inaczej, bardziej. Coraz więcej osób mówi „stop!” dzisiejszej gonitwie za różnego rodzaju bożkami i wybiera życie zgodne ze sobą, zgodne z naturą

Pokaż mi jak mieszkasz, a powiem Ci kim jesteś

Rzeczywiście, wnętrza urządzane przez osoby proekologiczne, żyjące w stylu slow są bardzo charakterystyczne. Nie sposób nie dostrzec licznych nawiązań do naturalnego porządku i  zamiłowania do wykorzystania naturalnych materiałów z recyklingu. Nie ma tu więc miejsca na krzykliwe kolory, skandynawski chłód czy dodatki w stylu glamour. Styl eko to przestrzeń przyjazna człowiekowi, wygodna, harmonijna, ciepła. 

 

Eko Wnętrza

źródło zdjęcia pinterest.com

 

Meble hand made - zrób to sam

Meble w całości wykonane przez nas samych to niewątpliwie pełna satysfakcji robota! Do tego rodzaju zadań świetnie nadają się popularne ostatnio palety, z których można zbudować stolik, półki na książki, meble ogrodowe, a nawet łóżko. Wykorzystując palety osiągamy naprawdę niebanalne efekty, co w połączeniu z niskimi nakładami finansowymi wydaje się rozwiązaniem idealnym. Doskonale wpasują się w ten styl również stare meble, którym za pomocą kilku nieskomplikowanych zabiegów można nadać drugie życie. Stara komoda, zamiast trafiać na śmietnik może pomóc w stworzeniu niepowtarzalnego klimatu w salonie. Wystarczy trochę farby, lakieru i dobrych chęci. 

 

Ręcznie robione meble

źródło zdjęcia inhabitat.com

 

Dobra natury jako idealne ekologiczne dodatki 

Z życiem w stylu ekologicznym kojarzone jest nie bez powodu zbliżenie do natury. Nie dziwi więc fakt, że projekty wnętrz urządzane w tym klimacie przepełnione są darami natury. Mamy więc kwiaty, w sezonie świeże, zimą często w wersji suszonej. Wiele osób stawia na sukulenty - piękne, a jednocześnie niewymagające, doskonale pasują i zarówno salonu, sypialni, a także łazienki. Dużą popularność zyskują też balkonowe lub przydomowe ogródki zielne, mające wartość estetyczną i praktyczną. Własnoręcznie wyhodowane zioła i warzywa smakują lepiej, są zdrowsze i tańsze. Prawdziwi pasjonaci znajdą też zastosowanie dla ziół zasuszonych, tworząc niebanalną dekorację kuchni

Recykling w Twoim domu

Ekologiczne podejście do życia przejawia się też w nadawaniu przedmiotom alternatywnego zastosowania. Puste butelki, różnego rodzaju opakowania, papierowe rolki to w dzisiejszym ekoświecie nie są śmieci. Są to doskonałe materiały na stworzenie oryginalnej lampy, świecznika, krzesła czy doniczki. 

 

Meble z recyclingu

źródło zdjęcia reclamationadministration.com

 

Najbardziej budujący jest naszym zdaniem fakt, że tego rodzaju podejście do życia wyzbyte jest egoizmu, służy nie tylko właścicielom "ekodomu", ale także całej ludzkości.