Skip to main content
x

Wnętrze domu wakacyjnego na Warmii

Projekt i aranżacja wnętrza domu na Warmii

Projekt wnętrza był integralną częścią projektu architektonicznego całego budynku. Projektując wnętrze mieliśmy absolutny wpływ na rozmieszenie wszystkich jego elementów tak, aby uzyskać rozwiązanie spójne z projektem całego budynku, a zarazem zaskakujące. Podstawowym czynnikiem determinującym projekt jest otwarcie przestrzeni strefy dziennej na wysokość prawie siedmiu metrów.

Poprzez silnie eksponowany materiał czerwonej ręczenie formowanej cegły podkreślone zostało nawiązanie do lokalnego kontekstu Warmii. W projekt zostały wplecione elementy architektury industrialnej reprezentowanej przez stalowe elementy antresoli zawieszonej nad aneksem kuchennym.  Centralnym elementem kompozycji jest aranżacja sof i foteli ułożona osiowo względem okna, z którego roztacza się widok na jezioro. Układ mebli dopełniony jest paleniskiem i wyrastającym z nad niego trzonem komina, który dzieli trójkątne okna w ścianie szczytowej.W przestrzeń salonu wsunięta jest bryła mieszcząca transparentnie zadaszonytaras i miejsce na stół ogrodowy. Przestrzeń tarasu jest rozdzielona wysoką przeszkloną ścianą, w której znajdują się drzwi na taras.

Podłoga i wykończenie skośnych podsufitek oraz widocznych elementów więźby dachowej zostało wykonane z bielonego drewna sosnowego, które metaforycznie stanowi białe płótno na którym główną rolę odgrywają meble, oświetlenie i dodatki. W przestrzeni dyskretnie osadzona jest zabudowa kuchenna z bielonego szczotkowanego dębu, która nawiązuje  do rustykalnych cech domu. Projektem wnętrz objęte były wszystkie pomieszczenia w domu, w tym pokój kąpielowy z wolnostojącą wanną i przyległą sauną. Podłoga pokoju kąpielowego została wyłożona ręcznie formowaną płytką ceramiczną, a fragmenty ścian czarnym łupkiem.

W projekcie architekci zastosowali naturalne materiały, które nawiązują do charakteru i tradycyjnego budownictwa Warmii i Mazur. Mimo nawiązań materiałowych cały dom i wnętrze mają absolutnie współczesny charakter i posługują się językiem współczesnej architektury.

Sprawdź zdjęcia z aranżacji wnętrza tego wyjątkowego projektu