Skip to main content
x
Minimum powierzchni, Maximum funkcjonalności

Wyniki Konkursu "MINImum powierzchni, MAXImum funkcjonalności" - Zdobyliśmy 1 Miejsce!

Jeszcze nie ostygliśmy po ogłoszeniu wyników w konkursie "Minimum powierzchni, Maximum funkcjonalności", zorganizowanym przez platformę Homebook.pl. Konkursie na stworzenie oryginalnej aranżacji mikromieszkania. Zadanie konkursowe, z którym przyszło się zmierzyć uczestnikom polegało na zaprojektowaniu niewielkiej przestrzeni (25m² + antresola) tak, aby stworzyć przytulne, a jednocześnie funkcjonalne i komfortowe lokum przeznaczone dla 1-2 osób. 

 

1. miejsce zdobył projekt naszego studia „Minimalistyczny loft z grafiką”, który przygotował Piotr Skorupski!

 

MINImum powierzchni MAXImum funkcjonalnosci

 

Dodatkowym wyzwaniem był ograniczony budżet - przybliżony koszt realizacji projektu nie mógł przekroczyć 60 tysięcy złotych. 

Organizatorzy konkursu podkreślają, że wyłonienie zwycięzców było nie lada wyzwaniem, głównie przez wzgląd na ogromną ilość nadesłanych prac konkursowych. Jury stanęło przed trudnym zadaniem wytypowania najlepszych projektów, wyróżniających się niebanalnymi, a jednocześnie praktycznymi rozwiązaniami. 

Zdaniem organizatorów, zwycięski projekt „Minimalistyczny loft z grafiką” Piotra Skorupskiego został doceniony za:

 

„możliwość elastycznego wykorzystania przestrzeni (mobilny stół), powiększenie przestrzeni życiowej o rozbudowanie antresoli, zabudowę meblową pełniącą również funkcję schodów, nowoczesną, ponadczasową stylistykę umożliwiającą swobodę aranżacji.” 

 

MINImum powierzchni MAXImum funkcjonalnosci 1 miejsce skorupski

 

Propozycja i projekt wnętrza Piotra Skorupskiego to przede wszystkim niestandardowe zabiegi polegające na optymalnym wykorzystaniu dostępnej przestrzeni, a także maksymalne zwiększenie powierzchni użytkowej mieszkania. Jak możemy przeczytać w opisie

 

„Ważnym elementem projektu jest wykonanie schodów w formie zabudowy meblowej. Rozwiązanie to w swoich założeniach ma maksymalnie zwiększyć ilość przestrzeni do przechowywania i równocześnie zoptymalizować koszt wykonania schodów.”

Jury doceniło też nowatorskie rozwiązanie jakim jest mobilny blat stołu pozwalający na swobodne modyfikowanie jego przeznaczenia:

 

„Projekt zakłada powiększenie istniejącej antresoli poprzez wybudowanie podwieszanego pomostu umożliwiającego dostęp do szafek mocowanych na ścianie zwiększających ilość miejsca na przechowywanie. Zabudowę kuchni przewidziano w formie liniowej zabudowy stolarskiej, której głównym elementem jest mobilny blat stołu. Rozwiązanie to daje możliwość swobodnej re-aranżacji przestrzeni w zależności od potrzeb. Wysuwany stół może być również wykorzystywany jako miejsce do pracy.”

 

Dominującymi kolorami w lofcie zaprojektowanym przez Piotra Skorupskiego, zgodnie z duchem minimalizmu jest biel i szarość, ale nie zabrakło też elementów artystycznych.

 

„W celu nadania przestrzeni pierwiastka sztuki i indywidualnego charakteru, na ścianie ze schodami wprowadzono elementu muralu - sylwetki ludzi w locie.”

 

Wyniki Konkursu MINImum powierzchni MAXImum funkcjonalnosci

 

Zwycięstwo w konkursie Minimum powierzchni, Maximum funkcjonalności! oznacza nagrodę w wysokości 10 tysięcy złotych, promocję na Homebook.pl, a co nas cieszy najbardziej - realizację projektu jeszcze w tym roku! 

 

Jesteśmy dumni, że udało się nam zorganizować konkurs, którego zwieńczeniem będzie realizacja zwycięskiego projektu. To dla nasz bardzo ważne, aby tworzyć unikalne wydarzenia. Dzięki nim architekci i projektanci współpracujący z serwisem Homebook.pl mogą budować swój wizerunek oraz biznes – podkreśla Anna Poprawska, Brand & Product Marketing Director at Grupa Domodi (Homebook.pl, Domodi.pl, Alani.pl). 

 

Projekt "Minimalistyczny Loft z Grafiką" wraz z opisem znajdziecie tutaj.