Skip to main content
x

Dom Walendów

Projekt wnętrza domu w Walendowie

Projekt wnętrz domu o zdecydowanym kontrastowym zestawieniu kolorów, przeciwstawnych materiałów, faktur i odważnych form mebli. Projekt wyraża ideę przyciągania się przeciwieństw - klasyczny marmur z Carrary znany już w starożytnym Rzymie zestawiono z ikonami współczesnego designu: stołem serii Paper i krzesłami Carbon firmy Mooi.

Zamiast tradycyjnego wykończenia obudowy kominka zastosowano płytki glazurowane w intensywnym żółtym kolorze, które stały się motywem przewodnim przy doborze mebli, wyposażenia i wprowadzania akcentów kolorystycznych. Bazę dla wyrazistych obiektów stanowi stonowana dębowa podłoga wybarwiona na kolor szary. Centrum kompozycji stanowi sofa modułowa firmy Saba Italia i lampy serii Etch Toma Dixona. Wnętrze jest podbudzające i energetyczne można szukać skojarzeń z grafiką i kolorystyką obrazów Pieta Mondriana.

W celu podkreślenia dualizmu wnętrza i pogłębienia efektu kontrastu ścianę w salonie obłożono cegłą i pomalowano na biało, wprowadzając dodatkową strukturę do projektu wnętrza.

W kuchni i jadalni utrzymana jest zasada doboru materiałów i kolorów.Wnętrze jest nieszablonowe, w projekcie jest położony duży nacisk na dobór wyposażenia i świadome sięganie po rozwiązania nieszablonowe.

Obejrzyj zdjęcia projektu i wystroju wnętrza tego oryginalnego domu