Skip to main content
x

Minimalistyczny Loft z Grafiką

Celem działań projektowych było zwiększenie powierzchni użytkowej mieszkania i optymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni. Projekt wnętrz zakłada powiększenie istniejącej antresoli poprzez wybudowanie podwieszanego pomostu umożliwiającego dostęp do szafek mocowanych na ścianie zwiększających ilość miejsca na przechowywanie. Zabudowę kuchni przewidziano w formie liniowej zabudowy stolarskiej, której głównym elementem jest mobilny blat stołu. Rozwiązanie to daje możliwość swobodnej re-aranżacji przestrzeni w zależności od potrzeb. Wysuwany stół może być również wykorzystywany jako miejsce do pracy.   


Ważnym elementem projektu jest wykonanie schodów w formie zabudowy meblowej. Rozwiązanie to w swoich założeniach ma maksymalnie zwiększyć ilość przestrzeni do przechowywania i równocześnie zoptymalizować koszt wykonania schodów.
Podstawowym zestawieniem kolorów jest zestawienie neutralne bieli, szarości betonu, oraz podłogi w kolorze bielonego dębu.
W celu nadania przestrzeni pierwiastka sztuki i indywidualnego charakteru na ścianie z schodami wprowadzono elementu muralu - sylwetki ludzi w locie.  


W łazience podstawowym motywem jest wprowadzenie czarno białej graficznej płytki na wszystkich płaszczyznach z sufitem włączenie. Zastosowanie płytki o silnym geometrycznym wzorze wraz z lustrami i lustrzaną zabudową  szafy wnękowej ma powiększyć optycznie małą łazienką i dać efekt nieskończoności przestrzeni. 


Projekt wykorzystuje maksymalnie potencjał przestrzeni mieszkania. Stonowane i trwałe materiały będą się starzały w sposób szlachetny przez co mieszkanie będzie ponadczasowe. Grafika wprowadza pierwiastek sztuki do wnętrza i nadaje wnętrzu indywidualny charakter.   


Projekt wygrał konkurs organizowany przez portal HOMEBOOK - pierwsza nagroda spośród ponad 130 zgłoszonych prac.